Commentary Multilingual

Україна. Страждання та Опір від Минулого до Тепер

24 лютого 2022. Ракетні удари по всій території України. Кожна жива душа прокинулась в той момент через звуки бомбардувань головних міст країни. Згодом новини про введення понад 100 тисяч російських військ заполонили простори інтернету.

Згадуючи теперішні події варто все ж заглянути в минуле. Нібито подивитися контекст усього, що відбувається наразі. Україну часто помилково називають «братським народом» Росії, мовляв, у них спільна культура, історія та й мова не дуже таки відрізняються. Та все ж люди, що висловлюють таку позицію, повністю заплющують очі на репресії, що українці переживали століттями через російський режим:

Серед таких історій можна згадати терор, який більшовики застосовували щодо Української Народної Республіки (Ukrainian People’s Republic) у 1917-1920 роках. Під час штурмування Києва, більшовики вбили 2-5 тисяч українців, використовуючи хімічну зброю, щоб запобігти подальшому протистоянню.

Крім того, всесвітньо відомий своєю холодною жорстокістю Голодомор (the Holodomor) 1932-1933 був спрямований на створення штучного голоду на українських землях. Більшовики викрадали їжу, не даючи селянам змогу покидати села, в результаті чого після швидкого вичерпання зернових ресурсів 4-10.5 мільйонів українців загинули від голоду. Це надалі дало змогу посилити політику русифікації в Україні.

Також варто згадати вимушену депортацію українців із західних земель до Сибіру під час Другої Світової війни, коли 300 тисяч людей були змушені покинути свої домівки, з них понад 24 тисячі загинули на шляху. Росія також не дала спокою жителям півострову Крим, кримським татарам, яких насильно депортували як цілу націю у 1944. Близько 228 тисяч людей стали жертвами цього жорстокого режиму, серед яких 40-200 тисяч померли через нелюдське поводження з ними в поїздах та складні умови для життя в Узбекистані за часів СРСР.

З цих історій видається очевидним, що Росія давно прагнула знищити український народ. Це, на жаль, проявляється і досі. У 2014 році Росія незаконно анексувала Крим, ввівши свої війська на територію півострову та провівши нелегальний референдум на його територіях. Росія також розпочала військовий конфлікт у Донецькій та Луганській областях, під час якого більш як 14 тисяч українців загинули, захищаючи рідні землі. 22 лютого 2022, Путін офіційно визнав незалежність цих областей, а ще через два дні розпочав повномасштабну війну проти України, продовжуючи геноцид українського народу.

Уже другий місяць українці ховаються у бомбосховищах та добровільно беруть зброю в руки. Понад 4 мільйони українців виїхали за кордон та ще 6 мільйонів поїхали шукати прихисток у західних областях держави. Велика кількість фабрик перелаштувалась на працю для захисту держави; мільйони українців вийшли на вулиці головних міст різних держав світу у підтримку України. Наша єдність суттєво зміцнилась з перших днів російського вторгнення, запалюючи душі й тих, хто вимушено покинув домівку та спостерігає за ситуацією з екрана телефону.

Попри таке позитивне бачення ситуації, уже понад 2 тисячі цивільних людей загинуло з перших днів повномасштабного вторгнення. На початку квітня, Збройним Силам України нарешті вдалося звільнити Київську область, яка стала одним з головних полів бою. Так в містечку Буча, після проходження його територією російських військ, на дорогах було знайдено сотні мертвих жителів, що намагалися евакуюватись у безпечне місце. Серед них були знайдені вбитими й діти із зав‘язаними руками.

Тисячі історій з життя українців протягом війни поширились в соціальних мережах. Журнал The Times поділився історією української жінки, чоловіка якої російські солдати розстріляли у неї на очах, мовляв, він нацист (типова російська пропаганда). Після того, вони гвалтували її кілька годин поспіль і лише коли вони заснули їй вдалося взяти сина, що ховався в котельні, та втекти з місця злочину.

Попри неприпустимі вбивчі дії російської армії під керівництвом Російської федерації, 81% громадян РФ підтримує так звану «військову операцію» на території України. Пропаганда, штучно створена владою, заполонила новини, а кожен хто насмілиться виступити проти режиму, моментально потрапляє до лап поліції, повідомляє видання “The Telegraph”.

Українці за кордоном виходять на масові мітинги, вимагаючи посилення міжнародної підтримки власної держави та введення нових санкцій проти Росії. Синьо-жовті прапори заполонили вулиці різних міст світу. Волонтери активно збирають кошти на допомогу жертвам війни, озброєння військових та збереження життів невинних мешканців українських міст. Більше інформації про те, як ви можете допомогти Україні є за посиланням standwithukraine.how Допоможи Україні! Stand with Ukraine!